Ana Sayfa      Kimler saç ekimi yapabilir

 KİMLER SAÇ EKİMİ YAPABİLİR ?

Saç ekim işlemi,otolog bir doku naklidir.Yani insanın kendi vücudunda bulunan bir dokunun,diğer bir bölgeye nakli işlemidir.Cerrahi bir işlem olup, kesinlikle bir doktor tarafından yapılmalıdır.

Doktor olmayan bir kişinin yaptığı saç ekim işlemi yasal suçtur.Yasalarımız bu yetkiyi gerekli eğitimi almış doktorlara vermektedir.Bu sebeple saç ekim işlemini yapacak kişinin doktorluk kimliğini sorgulayınız.Sizi muayene edenin doktor olduğundan emin olunuz.Unutmayınız, piyasadaki saç ekim uzmanı olarak kendini tanıtan ve işlem yapanların büyük bir çoğunluğu doktor değildir.Hatta sağlıkçı bile değildir.

Tıbbi bilgiden yoksun kişilerce yapılan saç ekimlerinde ciddi komplikasyonlar çıkmakta,hatta tıbbi bilgisizlik,yanlış ilaç dozları ve yanlış işlemler neticesinde ölümle sonuçlanan olaylar oluşabilmektedir.

Gerekli araştırmaları yapınız,sizi muayene edenin doktor olduğundan emin olunuz. Muayenehane veya klinik ruhsatı olmayan yerlerde bu işlemleri yaptırmayınız.Zaten muayenehanesi olan doktorun diploması ve gerekli belgeleri duvarda asılıdır.

Bu gün bir çok hastane ,tamamen ticari düşüncelerle saç ekim bölümlerini doktor olmayan,hatta sağlıkla hiç alakası olmayan kişilere kiralamaktadırlar.Bir çok kişi hastanenin ismine aldanmakta ve saç ekimi yapan ekibin mesleki yeterliliğini sorgulamamaktadır bile.

Özetle saç ekim işlemi,doktor tarafından ameliyathane koşullarında yapılması gereken cerrahi bir işlemdir.
 

SAÇ EKİMİNDE MERAK EDİLENLER