Ana Sayfa      Kadınlarda saç ekimi nasıldır

KADINLARDA SAÇ EKİMİ

Kadınlarda ki saç dökülmeleri kademe kademe olarak görülür. Hamilelik, doğum sonrası, kişinin yaşı ya da menopoz dönemi gibi durumlarda da dökülme olası bir durumdur.


Mevsim geçişlerinde, bazı hastalık durumlarında veya dış etkenlerin sebep olması ile de saç dökülmesi olabilir. Kadınlarda ki saç dökülmeleri öncelikle bir dermatolog uzman tarafından değerlendirilmelidir.


Dökülmelere sebebiyet veren saç derisinde oluşan bir rahatsızlıkta olabilir. Kadınlarda saç dökülmesi, öncelikle kendisini saç yapısında ki incelme ve saçın azalmasıyla yani saçta ki aralanmaların fazlalaşması ile gösterir. 


Saç ekim işlemlerinin artık çok gelişmiş olması, erkeklerde olduğu gibi kadınlar içinde önemli bir seçenek olarak uygulanmaktadır. Kadın tipi saç dökülmesi hemen fark edilebilir fakat saç bütününde ki saçlar eşit aralıklar halinde dökülmüş ise biraz daha zor anlaşılabilir.


Kadınlardaki saç ekim işlemi kişiye göre özel uygulamalarla  doktorlar tarafından yapılmalıdır.


Saç dökülmesi genetik, hormonal dengenin bozulması, saça uygun olmayan kozmetik ürünlerin kullanılması, stres gibi etkenler ile de yaşabilir. Genetik saç dökülmelerinde çıkan saçlar daha seyrektir ve saçın yoğunluğunda azalma görülür.


Kadınlarda ki saç dökülmeleri çeşitli şekillerde olsa da genellikle ön saç çizgisi yerinde kalır bazı durumlarda erkek tipi saç dökülmesi gibi ön saç çizgisi geriye kayabilir.


Saç ekimi yaptırmak isteyen kadınlarda saç ekimi için öncelikle saç dökülme tipi incelenip dökülmenin sebebi araştırılır. Kadın ne şekilde bir ekim sonucuna ulaşmak istediğini açıkça anlatmalıdır. Uzman hangi yöntemi uygulayacağını belirler ve işleme başlar.


Uygulanan yöntemler kadınlar için de aynıdır.

SAÇ EKİMİNDE MERAK EDİLENLER