Ana Sayfa      Fut ve fue yöntemleri arasındaki fark nedir

FUT VE FUE YÖNTEMLERİ ARASINDAKİ FARKLAR

Fut yöntemi ile fue yöntemi arasında en belirgin fark saçlı deriden saçın alınış şeklidir. Fut yöntemi genellikle saçlı bölgede çok az saç olmasından dolayı tercih edilerek iki kulak arasında bulunan saçlı deri alınır ve kesilen yere dikiş işlemi yapılarak kapatılır.İyileşme süreci kişinin kendi vücut yapısına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.


Saç ekim yöntemi fut yönteminde de fue yönteminde de aynıdır.Kanal açılarak saçlı bölgeden alınan saç köklerinin yerleştirilmesi ikisi için de aynı şekilde geçerlidir. 


Saç ekimi yönteminde fue işleminde tek tek alınan saç kökleri belli aralıklarda belli sayılar da yine tek tek yerleştirilir. İkisini birbirinden ayıran en belirgin özellik saçlı bölgeden saç köklerinin alınış şeklidir.


Fue yönteminde her hangi bir dikiş izi gibi durum söz konusu değildir. Fakat iki yöntem de cerrahi bir operasyon olduğu için ameliyathane ortamında uzman ekipler ve belgesi olan hekim tarafından yapılmalıdır. 


Saç ekimi merkezinde ilk muayenede saç ekimini gerçekleştirecek uzman, hangi yöntemin sizin için uygun olduğunu söylemeli ve uygulamalıdır. Uzmanınıza bu noktada kesinlikle güvenmelisiniz  çünkü saç köklerini, yapacağı muayenede tanıyacak ve sizin için en uygun saç ekim yöntemi hangisi ise onu belirleyecektir. Bu sebeple uzmanınızı doğru seçmeniz, belgeli ve bu işi yapma izni olması çok önemlidir.


Saç ekimi yöntemleri son dönem de en çok fue olarak tercih edilmektedir.


Fut yöntemi fue yöntemine göre çok daha eskilerde kalmış bir yöntemdir. Az saça sahip olan kişilerde özellikle alınacak saç köklerinin bulunduğu kısımda çok az saç var ise uzmanlar bu noktada fut yöntemini tercih edebilmektedirler. 


Doğru uzmanı seçtiğinizde, hekiminizin de sizin için en iyi yöntemi seçeceğini bilmelisiniz.

SAÇ EKİMİNDE MERAK EDİLENLER